Aktualności LIFESTYLE sztuka

Niezwykły pokaz świetlny w Łodzi

Data publikacji: 2017-09-07
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Niezwykły pokaz świetlny w Łodzi
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE

Serdecznie zapraszamy na pokaz iluminacji świetlnej placu już dziś o godz. 21 przy zbiegu ulic Sienkiewicza i Traugutta w Łodzi.

Niezwykły pokaz świetlny w Łodzi Sztuka, LIFESTYLE - Serdecznie zapraszamy na pokaz iluminacji świetlnej placu już dziś o godz. 21 przy zbiegu ulic Sienkiewicza i Traugutta w Łodzi.

Projekt został zrealizowany według najlepszego pomysłu uczestnika warsztatów, którego iluminacja zostanie także wpisana do programu tegorocznego Light. Move. Festival., który odbędzie się już 29 września w Łodzi.

To już druga edycja cyklu warsztatów edukacyjnych ?Światło, którym oddychasz?. Zapoznają one uczestników z energooszczędnymi rozwiązaniami oświetlenia w przestrzeni publicznej oraz jego związku z ochroną jakości powietrza. ? Na zajęciach przedstawiamy alternatywy dla tradycyjnych energochłonnych form oświetlenia miasta. W niecodzienny sposób zwracamy uwagę uczestnikom na relację między zużyciem energii a wzrostem zanieczyszczenia powietrza. Ta relacja nie dla wszystkich jest oczywista, zwiększamy więc ich wiedzę z zakresu ochrony środowiska i świadomość ekologiczną ? wyjaśnia Beata Konieczniak, kreator Light. Move. Festival.

Każde z trzech warsztatów kończą się pokazem iluminacji świetlnych. W poprzednich odsłonach cyklu 2 edycji "Światło, którym oddychasz" podświetlono Park Staromiejski i kamienicę przy ulicy Piotrkowskiej 4.

Warsztaty organizuje Fundacja Lux Pro Monumentis we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Niezwykły pokaz świetlny w Łodzi Sztuka, LIFESTYLE - Serdecznie zapraszamy na pokaz iluminacji świetlnej placu już dziś o godz. 21 przy zbiegu ulic Sienkiewicza i Traugutta w Łodzi.
Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Film   #LIFESTYLE