Aktualności LIFESTYLE sztuka

Mistrzowie fotografii prasowej w Silesia City Center

Data publikacji: 2017-04-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Mistrzowie fotografii prasowej w Silesia City Center
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE

Prace najlepszych polskich fotoreporterów będzie można oglądać w Silesia City Center już od 26 kwietnia w ramach ekspozycji podsumowującej Grand Press Photo 2016. Największe centrum handlowe na Śląsku jest partnerem wystawy.

Mistrzowie fotografii prasowej w Silesia City Center Sztuka, LIFESTYLE - Prace najlepszych polskich fotoreporterów będzie można oglądać w Silesia City Center już od 26 kwietnia w ramach ekspozycji podsumowującej Grand Press Photo 2016. Największe centrum handlowe na Śląsku jest partnerem wystawy.

Dawid Zieliński, Anna Bedyńska, Tymon Markowski i wielu innych ? najlepsi polscy fotoreporterzy w jednym miejscu. Ich prace będzie można oglądać w Silesia City Center już od 26 kwietnia w ramach ekspozycji podsumowującej Grand Press Photo 2016. Największe centrum handlowe na Śląsku jest partnerem wystawy.

W naszym Centrum z przyjemnością wspieramy inicjatywy artystyczne i kulturalne. Zależy nam, by odwiedzający Silesię City Center kojarzyli to miejsce nie tylko z robieniem zakupów, ale także jako przestrzeń, w której mogą w sposób ciekawy i przyjemny spędzić czas wolny z przyjaciółmi i rodziną. Cieszymy się, że do organizowanych przez nas wydarzeń sportowych, tanecznych i modowych teraz dołączyła niezwykła wystawa. Mamy nadzieję, że zdjęcia tu pokazane skłonią każdego do zatrzymania się, chwili zadumy i przypomnienia sobie, jakimi wydarzeniami żył świat w 2016 roku ? mówi Magdalena Gibney, dyrektor Silesia City Center.

Na wystawie zaprezentowane zostaną zdjęcia prasowe, które otrzymały nagrodę w zeszłorocznej edycji konkursu Grand Press Photo lub zakwalifikowały się do jego finału. Wśród nich m.in. ujęcie Warszawy nocą zrobione z pokładu śmigłowca, zdjęcie opiekunki goryli ze swoim podopiecznym w madryckim zoo, czy fotografie dokumentujące to, co dzieje się na backstage?ach światowych pokazów mody. Łącznie zobaczyć będzie można ponad 170 zdjęć prasowych, w tym 59 pojedynczych prac, 11 fotoreportaży, a także zwycięski projekt długoterminowy. To wyjątkowe prace, które jury wybrało spośród kilku tysięcy nadesłanych na konkurs w takich kategoriach jak: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Portret sesyjny czy Kultura i człowiek.

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo organizowany jest od 2005 roku przez magazyn ?Press?. Celem tego plebiscytu jest promowanie polskiej fotografii prasowej i podnoszenie jej jakości. Grand Press Photo jest konkursem dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów.

Wystawę Grand Press Photo będzie można oglądać na I piętrze Silesia City Center od 26 kwietnia do 7 maja. Wstęp bezpłatny.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Mistrzowie fotografii prasowej w Silesia City Center Sztuka, LIFESTYLE - Prace najlepszych polskich fotoreporterów będzie można oglądać w Silesia City Center już od 26 kwietnia w ramach ekspozycji podsumowującej Grand Press Photo 2016. Największe centrum handlowe na Śląsku jest partnerem wystawy.
Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Hobby   #LIFESTYLE