Aktualności Film LIFESTYLE

Kulisy największych katastrof w dziejach lotnictwa na National Geographic

Data publikacji: 2017-01-18
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Kulisy największych katastrof w dziejach lotnictwa na National Geographic
Kategoria: Film, LIFESTYLE

Kulisy największych katastrof w dziejach lotnictwa już w styczniu na antenie National Geographic w serii ?Katastrofa w przestworzach?.

Kulisy największych katastrof w dziejach lotnictwa na National Geographic Film, LIFESTYLE - Kulisy największych katastrof w dziejach lotnictwa już w styczniu na antenie National Geographic w serii ?Katastrofa w przestworzach?.

Jakie były przyczyny katastrofy lotu linii Germanwings we francuskich Alpach? Co zmusiło do awaryjnego lądowania załogę samolotu Garuda Indonesia na rzece Solo? Wszystko to już w styczniu na antenie National Geographic w premierowych odcinkach serii ?Katastrofa w przestworzach?. Premiery w poniedziałki od 23 stycznia o godz. 21:00 na National Geographic.

Bezpieczeństwo w dziedzinie lotnictwa wzrasta? wraz z każdym kolejnym, zbadanym przez ekspertów wypadkiem lotniczym. Odkrywając tę niepopularną prawdę, program odsłania kulisy wybranych wypadków lotniczych, starając się zbadać, co było ich przyczyną. Seria przedstawia relacje naocznych świadków, ratowników oraz ocalałych. Widzowie mają okazję zobaczyć szczegółowe rekonstrukcje komputerowe, a dzięki zapisom z czarnych skrzynek udaje się odtworzyć atmosferę panującą na pokładzie podczas tych dramatycznych chwil i niejednokrotnie poznać przyczyny tragedii. Przekonamy się, w jaki sposób wypadki, a następnie prowadzone w ich sprawach dochodzenia, wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa lotów.

W najnowszych odcinkach 15. serii eksperci zajmą się m.in. katastrofą samolotu linii Germanwings, który roztrzaskał się we francuskich Alpach w marcu 2015 roku w wyniku celowego działania drugiego pilota Andreasa Lubitza. W katastrofie zginęli wszyscy pasażerowie i załoga, w sumie 150 osób. Śledczy przyjrzą się również przyczynom awaryjnego lądowania samolotu linii Garuda Indonesia, w którym życie straciła jedna osoba. Sterujący Boeingiem 737 pilot, tuż przed osiągnięciem portu docelowego, na skutek gwałtownej burzy, niemal stracił panowanie nad maszyną. Kiedy oba silniki wysiadły, cudem udało się postawić maszynę na ziemi. Czy śledczym uda się rozwikłać zagadkę awarii samolotu?

?Katastrofa w przestworzach? – premiery w poniedziałki od 23 stycznia o godz. 21:00 na National Geographic.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Kulisy największych katastrof w dziejach lotnictwa na National Geographic Film, LIFESTYLE - Kulisy największych katastrof w dziejach lotnictwa już w styczniu na antenie National Geographic w serii ?Katastrofa w przestworzach?.
Hashtagi: #Film #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #LIFESTYLE   #Sztuka