filmy Filmy dla dzieci

Krewni na planie, czyli “Szkrab na krańcach Piaśnicy”

Rodzinne kino, jakiego jeszcze nie było! Krewni na planie, czyli “Szkrab na krańcach Piaśnicy” Kostiumowo-przygodowy film familijny o piratach z dziećmi w rolach głównych zrealizowano

Rodzinne kino, jakiego jeszcze nie było!
Krewni na planie, czyli “Szkrab na krańcach Piaśnicy”

Kostiumowo-przygodowy film familijny o piratach z dziećmi w rolach głównych zrealizowano latem 2014 roku w uroczych plenerach Dębek nad Bałtykiem oraz na podwarszawskich wiślanych plażach. W filmie występują tylko spokrewnieni ze sobą naturszczycy. Piracką, filmową zabawę wymyślił i samodzielnie zrealizował Marek Traskowski, jedyny zawodowiec na planie, oczywiście krewny reszty ekipy.

“Szkrab na krańcach Piaśnicy” w lekki, zabawny sposób przedstawia niezwykłe przygody drużyny piratów próbujących odnaleźć drogocenny skarb. To wzruszająca historia walki o wspólne marzenia
i przyjaźń. Korsarze walczą między sobą, z niebezpiecznymi wiedźmami oraz własnymi słabościami. Twórcy filmu wykorzystują konwencje, określone typy bohaterów oraz sytuacje przypisane do “pirackiego” gatunku. Ale nie tylko! Udało im się wykreować magiczny, baśniowy, a czasami nawet surrealistyczny świat. W filmie znajduje się wiele odniesień do kultowych scen i filmów, które miłośnicy kina z łatwością rozpoznają. Głównymi aktorami filmu zostały dzieci w wieku od 2 (sic!) do 12 lat, które nie bez problemu wcieliły się w rolę dorosłych korsarzy.

– Rodzinna zabawa w “robienie filmu” podczas wakacji okazała się regularnym planem filmowym od świtu do nocy, tylko bez pomocy całego sztabu ludzi niezbędnych przy realizacji profesjonalnej produkcji – mówi Marek Traskowski, pomysłodawca i realizator filmu. – Wprawne oko dostrzeże brak zawodowych aktorów czy niski budżet. Paradoksalnie wychodzi to na plus, bo dzięki temu powstał oryginalny, niespotykany wcześniej filmowy obraz. To była najcięższa filmowa robota jaką kiedykolwiek miałem okazję realizować. Zdarzało się, że niektóre dzieci mówiły, że nie chcą już znać wujka i oglądać filmów.

Film stworzyło w sumie “X” członków jednej rodziny. Byli aktorami, dźwiękowcami, oświetleniowcami, kaskaderami, scenografami, kostiumografami, charakteryzatorami, kierowcami, zajmowali się cateringiem itd., itp. Marek Traskowski, reżyser i operator to jedyny profesjonalista. Kolejni i jedyni zajmowali się post produkcją; muzyk: Daniel Nosewicz i montażysta Marcin Sucharski.
– Film będzie można obejrzeć na festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu, oraz w czasie weekendowych poranków organizowanych przez wybrane kina. Po oficjalnej premierze chcę zainteresować produkcją którąś ze stacji telewizyjnych. Bez dwóch zdań “Szkrab na krańcach Piaśnicy” może wzbogacić programową ramówkę o cenną, rozrywkę dla całej rodziny – dodaje Traskowski, autor całego zamieszania.

—————————————-
Scenariusz i realizacja: Marek Traskowski

Obsada:, Anna Bartlet, Jan Bartlet, Nina Dobroczyńska, Ignacy Dobraczyński, Leon Traskowski, Lena Traskowski, Feliks Zmorzyński, Julian Zmorzyński i inni.
Montaż – Marcin Sucharski
Muzyka – Daniel Nosewicz

czas trwania: 35 minut
produkcja: Polska
premiera: 23 maja

Marek Traskowski w 1996 roku ukończył wydział operatorski Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Operator, autor scenariuszy i reżyser. Nagrodzony za zdjęcia do filmu fabularnego Marka Pieprzycy “Barbórka” ( BAR, Międzynarodowy Festiwal Filmów Telewizyjnych). Robił zdjęcia do najpopularniejszych polskich seriali m.in.; Kryminalni, Siła wyższa, komisarz Aleks, Na krawędzi, Londyńczycy, 1920 Wojna i Miłość, M jak Miłość, Na dobre i na złe, itd.

Marek Traskowski z rodziną
pragną zaprosić na uroczystą premierę jedynego w swoim rodzaju filmu
“Szkrab na krańcach Piaśnicy”

Premiera odbędzie się 23 maja 2015 (sobota) o godzinie 13.00 w warszawskim kinie Muranów, ul. Generała Władysława Andersa 5, Warszawa.

Kostiumowo-przygodowy, 35 minutowy film familijny o piratach z dziećmi w rolach głównych zrealizowano latem 2014 roku w uroczych plenerach Dębek nad Bałtykiem oraz na podwarszawskich wiślanych plażach. W wyjątkowym w filmie występują tylko spokrewnieni ze sobą naturszczycy. “Filmową zabawę” wymyślił i samodzielnie zrealizował Marek Traskowski, jedyny zawodowiec na planie, oczywiście krewny reszty ekipy.

“Szkrab w dolinie Piaśnicy” w lekki, zabawny sposób przedstawia niezwykłe przygody drużyny piratów próbujących odnaleźć drogocenny skarb. To wzruszająca historia walki

o wspólne marzenia i przyjaźń. Korsarze walczą między sobą, z niebezpiecznymi wiedźmami oraz własnymi słabościami. Twórcy filmu wykorzystują konwencje, określone typy bohaterów oraz sytuacje przypisane do “pirackiego” gatunku. Ale nie tylko! Udało im się wykreować magiczny, baśniowy, a czasami nawet surrealistyczny świat. W filmie znajduje się wiele odniesień do kultowych scen i filmów, które miłośnicy kina z łatwością rozpoznają. Głównymi aktorami filmu zostały dzieci w wieku od 3 (sic!) do 12 lat, które nie bez problemu wcieliły się w rolę dorosłych korsarzy.

szkrab, fotos 1

szkrab fotos 3

szkrab fotos 4

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy