Wiadomości Branżowe

Koncert “Panny Wyklęte – Wygnane” z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Kasia Kowalska, Marika, Marcelina, Kasia Malejonek i Maleo Reggae Rockers wystąpią podczas Koncertu z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada o godzinie 19.00 w Auli UMK w Toruniu. Wstęp na wydarzenie jest wolny, a bezpłatne wejściówki można odbierać m.in. w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta Torunia.

Z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski zaprasza na szczególny koncert zatytułowany “Panny Wyklęte – Wygnane”. Program koncertu powstał w ramach współpracy Fundacji Niepodległości z Dariuszem Malejonkiem i zespołem Maleo Reggae Rockers. Inspiracją był los Kobiet Wyklętych, a nieoficjalną patronką jest postać Danuty Siedzikówny “Inki” i podobnych jej dziewcząt, które oddały swoje życie dla kraju. Znalazły się w nim utwory, w których współczesne piosenkarki opowiadają o losach kobiet związanych z Armią Krajową w –  trakcie wojny i tuż po niej.

Koncert zbiega się z wydaniem przez wykonawców nowego albumu płytowego Panny Wyklęte “Wygnane” vol. 1, którego premiera odbędzie się 9 listopada 2014 roku. Jest to pierwsza część muzyczno-historycznej podróży, która przybliży nam tematy zesłania, a także walki za Ojczyznę na obcej ziemi, tęsknotę za Polską i zetknięcie z obcą kulturą, muzyką, klimatem. Przedstawia trudny fragment w historii opowiedzianej tekstem i muzyką ku czci Roku Żołnierzy Tułaczy. Na koncercie usłyszymy także utwory z płyty “Panny Wyklęte”, której premiera odbyła się w 2013 roku i zyskała spektakularną popularność. Wśród artystek, które u boku Maleo Reggae Rockers zabiorą publiczność w podróż muzyczno-historyczną, są Kasia Kowalska, Marika, Kasia Malejonek, Lilu, Marcelina i Gonix.

Koncert odbędzie się o godzinie 19.00 w Auli UMK we wtorek 11 listopada 2014 roku. Wejście na koncert od godziny 18.15. Bezpłatne wejściówki na koncert można odebrać:

  • w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta Torunia, w godzinach 7.30 – 17.00 w dniach 7 i 10 listopada (ul. Wały gen. Sikorskiego 8, ul. Grudziądzka 124/126),
  • w Sklepie “Pamiątki przy Flisaku” (Ratusz Staromiejski), codziennie w godzinach 10.00 – 18.00,
  • w Auli UMK na godzinę przed koncertem.

Na wydarzenie zaprasza Prezydent Miasta Torunia, Michał Zaleski.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Toruńska Agenda Kulturalna. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy