Aktualności Film LIFESTYLE

Bangaologia ? historia stylu, która oczarowała Dawida Wolińskiego

Obraz w reżyserii angolskiego twórcy Coréona Dú walczy o tytuł najlepszego, pełnometrażowego filmu dokumentalnego na Warszawskim Festiwalu

Data publikacji: 2016-10-13
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Bangaologia ? historia stylu, która oczarowała Dawida Wolińskiego
Kategoria: Film, LIFESTYLE

Obraz w reżyserii angolskiego twórcy Coréona Dú walczy o tytuł najlepszego, pełnometrażowego filmu dokumentalnego na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Bangaologia ? historia stylu, która oczarowała Dawida Wolińskiego Film, LIFESTYLE - Obraz w reżyserii angolskiego twórcy Coréona Dú walczy o tytuł najlepszego, pełnometrażowego filmu dokumentalnego na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Styl, kultura, moda i optymizm ? tak w skrócie można opisać film dokumentalny Bangaologia ? nauka o stylu, który w miniony weekend miał swoją światową premierę na Warszawskim Festiwalu Filmowym. Obraz w reżyserii angolskiego twórcy Coréona Dú walczy o tytuł najlepszego, pełnometrażowego filmu dokumentalnego. Ostania szansa na obejrzenie Bangaologii w ramach WFF już w najbliższą niedzielę, 16 października o godz. 21.00 w Kinotece.

 

Bangaologia pochodzi od słowa Banga, terminu używanego do określania szczególnego stylu charakterystycznego dla regionu, z którego pochodzi reżyser filmu. Coréon Dú zaprasza widza w podróż po historii afrykańskiej mody, analizując jednocześnie jej rosnący wpływ na międzynarodową scenę artystyczną. Podczas tegorocznego WFF film angolskiego twórcy spotkał się z ciepłym przyjęciem warszawskiej publiczności.

 

Jest to duże kompendium wiedzy nie tylko na temat Banga. Banga jest to w zasadzie jedno słowo wyróżniające ten film. Natomiast przede wszystkim jest to wiedza na temat nowej kultury, której tak naprawdę nie mamy okazji poznać zbyt często. Bangę ma się w sobie. Myślę, że utwierdziło mnie to w przekonaniu, ze ważne jest to, aby być po prostu sobą ? podkreśli po seansie Dawid Woliński, projektant, jeden z gości festiwalu. 

 

Dokument przybliżający modowe oblicze Angoli jest też jednym z 15 filmów, które w tym roku powalczą o miano najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego z całego świata w ramach Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Swój udział w WFF komentuje też sam artysta:

 

To bardzo wielki przywilej być na Warszawskim Festiwalu Filmowym. Jestem też bardzo zdenerwowany, ponieważ zdarzało mi się już być dyrektorem artystycznym, producentem, scenarzystą, ale nie reżyseruję zbyt często. To jest honor dla mnie, gdyż jedna z moich prac znalazła się pośród wielu profesjonalistów.

 

Najnowszy film angolskiego reżysera został również nominowany do tytułu ?Najlepszy dokument? na europejskim festiwalu London Fashion Film Festival 2016. W szerokiej dystrybucji Bangaologia będzie dostępna z końcem 2016 roku.

 

Informacje o filmie:

Reżyser: Coréon Dú
Zdjęcia: Jorge Pelicano
Producent: Coréon Dú
Scenariusz: Coréon Dú & André Soares
Rok produkcji: 2016
Trailer filmu: https://goo.gl/IxpzDY
Video z premiery: https://youtu.be/6lJXSPoju3c

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Bangaologia ? historia stylu, która oczarowała Dawida Wolińskiego Film, LIFESTYLE - Obraz w reżyserii angolskiego twórcy Coréona Dú walczy o tytuł najlepszego, pełnometrażowego filmu dokumentalnego na Warszawskim Festiwalu Filmowym.
Hashtagi: #Film #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy