Aktualności Hobby LIFESTYLE

Baked Games jednym z uczestników Festiwalu Poland & Friends

Data publikacji: 2020-12-04
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Baked Games jednym z uczestników Festiwalu Poland & Friends
Kategoria: Hobby, LIFESTYLE

Na Steam trwa pokaz najlepszych gier w ramach Festiwalu Poland & Friends. Wydarzenie odbywa się w dniach 3-10 grudnia br. i ma na celu pokazanie najlepszych produkcji z Polski oraz pozostałych krajów Europy.

Baked Games jednym z uczestników Festiwalu Poland & Friends Hobby, LIFESTYLE - Na Steam trwa pokaz najlepszych gier w ramach Festiwalu Poland & Friends. Wydarzenie odbywa się w dniach 3-10 grudnia br. i ma na celu pokazanie najlepszych produkcji z Polski oraz pozostałych krajów Europy.

 

Na Steam trwa pokaz najlepszych gier w ramach Festiwalu Poland & Friends. Wydarzenie odbywa się w dniach 3-10 grudnia br. i ma na celu pokazanie najlepszych produkcji z Polski oraz pozostałych krajów Europy. Jednym z uczestników konkursu jest Baked Games, producent gier z Grupy PlayWay. Spółka w ramach eventu zaprezentuje demo swojego flagowego projektu Prison Simulator. Baked Games aktualnie finalizuje prace nad Dokumentem Informacyjnym, który wkrótce złoży do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka planuje debiut na NewConnect w 2021.

Festiwal Poland & Friends organizuje Fundacja Indie Games Polska. Celem konkursu jest przedstawienie najlepszych produkcji z Polski i pozostałych krajów centralnej i wschodniej Europy. W wydarzeniu biorą udział produkcje, które były prezentowane m.in. podczas wydarzeń Poznań Game Arena i Games Industry Conference, a także te nominowane, m.in. do nagród CEEGA i PIXEL Awards. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni 9 grudnia.

–  W ramach odbywającego się Festiwalu Poland & Friends udostępnimy graczom demo naszego autorskiego projektu Prison Simulator. Rok 2020 jest wymagający pod względem interakcji z odbiorcami i rynkiem. Dlatego też cieszę się, że dzięki takim wydarzeniom, jako producenci i twórcy gier, mamy ciekawą możliwość zaprezentowania swoich najlepszych projektów ? informuje Przemysław Bieniek, prezes zarządu Baked Games SA. ? Liczymy na cenne uwagi ze strony graczy, ponieważ na bazie ich sugestii budujemy pełną wersję Prison Simulator, tytułu który pojawi się na PC w Q2 2021. Wkrótce także na rynek trafi prolog naszego symulatora strażnika więziennego. Niebawem więcej szczegółów ? dodaje Przemysław Bieniek.

Prison Simulator pozwoli graczom wcielić się w strażnika fikcyjnego więzienia zlokalizowanego w stanie Nebraska w USA. Wraz z rozwojem akcji strażnik będzie miał możliwość zdobywania m.in. wirtualnych pieniędzy, które może przeznaczyć na własne potrzeby, ale również doprowadzenie więzienia do porządku. ? Pokładamy duże nadzieje w tym projekcie. Niewątpliwie będzie to nasz produkt flagowy, który mam nadzieję urozmaici dostępne na rynku gry akcji ? mówi prezes zarządu Baked Games. ? Symulator oparty został na elementach technologii rozszerzonej rzeczywistości, dzięki której postacie za każdym razem zachowują się inaczej, co determinuje zaprogramowany kod rozgrywki ? dodaje.

Projekt docelowo pojawi się w wersji na konsole Sony i Microsoft oraz na platformy VR-owe. Współwydawcą produkcji jest PlayWay, jednocześnie główny udziałowiec spółki.

Aktualnie Baked Games finalizuje prace nad Dokumentem Informacyjnym, który wkrótce złoży do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W pierwszej połowie 2021 roku Baked Games planuje debiut na NewConnect.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Baked Games jednym z uczestników Festiwalu Poland & Friends Hobby, LIFESTYLE - Na Steam trwa pokaz najlepszych gier w ramach Festiwalu Poland & Friends. Wydarzenie odbywa się w dniach 3-10 grudnia br. i ma na celu pokazanie najlepszych produkcji z Polski oraz pozostałych krajów Europy.
Hashtagi: #Hobby #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Hobby   #LIFESTYLE