Aktualności Film LIFESTYLE

Afrykańska moda zadebiutuje na Warszawskim Festiwalu Filmowym

Data publikacji: 2016-10-05
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Afrykańska moda zadebiutuje na Warszawskim Festiwalu Filmowym
Kategoria: Film, LIFESTYLE

Uznany przez magazyn Forbes za jednego z ?15 młodych zmieniających oblicze Afryki? ? angolski reżyser Coréon Dú ? będzie gościem światowej premiery swojego najnowszego filmu dokumentalnego ?Bangaologią ? nauka o stylu?.

Afrykańska moda zadebiutuje na Warszawskim Festiwalu Filmowym Film, LIFESTYLE - Uznany przez magazyn Forbes za jednego z ?15 młodych zmieniających oblicze Afryki? ? angolski reżyser Coréon Dú ? będzie gościem światowej premiery swojego najnowszego filmu dokumentalnego ?Bangaologią ? nauka o stylu?.

Uznany przez magazyn Forbes za jednego z ?15 młodych zmieniających oblicze Afryki? ? angolski reżyser Coréon Dú ? będzie gościem światowej premiery swojego najnowszego filmu dokumentalnego ?Bangaologią ? nauka o stylu?. Projekcja odbędzie się w ramach tegorocznego Warszawskiego Festiwalu Filmowego już w najbliższą sobotę, 8 października o godz. 18.30.

Coréon Dú to interdyscyplinarny artysta, którego prace obejmują produkcje kinowe i telewizyjne, modę oraz muzykę. Szerzej dał się poznać dzięki utworowi Bailando Kizomba utrzymującemu się przez miesiące na listach przebojów i Jikulumessu, które przyniosło mu nominacje do nagrody Emmy. W najbliższy weekend reżyser pojawi się na Warszawskim Festiwalu Filmowym ze swoim nowym filmem Bangaologią ? dokumentem przybliżającym modowe oblicze Angoli, ojczyzny reżysera.

 

Jako angolski artysta i obywatel świata czułem potrzebę odkrycia, dlaczego ludzie z mojego kraju są tak mocno zaabsorbowani estetyką, dlaczego tak ważne jest dla nich, by wyglądać stylowo w każdej sytuacji. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tej charakterystycznej dla Afrykan cechy ? wyjaśnia Coréon Dú.

 

Bangaologia pochodzi od słowa Banga, terminu używanego do określania bardzo szczególnego stylu charakterystycznego dla regionu, kuszącego niezrównaną feerią barw. Bangaologia zaprasza widza w podróż po historii afrykańskiej mody, analizując jednocześnie jej rosnący wpływ na międzynarodową scenę artystyczną. Dokument portretuje osobowości takie jak modelki Maria Borges i Sharam Diniz, znane z wybiegów Victoria?s Secret i Balmain czy dyrektorów światowych magazynów Mickey?ego Boardmana (PAPER Magazine) i Mynxiie White (Schon Magazine).

 

?Bangaologia? to dokument, który odkrywa i celebruje styl, modę i muzykę afrykańską. Chcę podzielić się ze światem tym unikalnym sposobem, w jaki moi rodacy wyrażają swój styl i przedstawić jego niezaprzeczalny wpływ na inne kręgi kulturowe ? podkreśla Coréon Dú.

 

Dokument angolskiego reżysera został nominowany do tytułu ?Najlepszy dokument? na dwóch europejskich festiwalach: London Fashion Film Festival 2016 oraz Warszawskim Festiwalu Filmowym. W szerokiej dystrybucji Bangaologia będzie dostępna z końcem 2016 roku.

 

Podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego Bangaologię będzie można obejrzeć w Kinotece (Pałac Kultury i Nauki, plac Defilad 1) aż cztery razy:

w sobotę, 8 października o godz. 18.30,
w niedzielę, 9 października o godz. 12.00,
w poniedziałek, 10 października o godz. 16.00,
w niedzielę, 16 października o godz. 21:00.

Informacje o filmie:

Reżyser: Coréon Dú
Zdjęcia: Jorge Pelicano
Producent: Coréon Dú
Scenariusz: Coréon Dú & André Soares
Rok produkcji: 2016
Trailer filmu: https://goo.gl/IxpzDY

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Afrykańska moda zadebiutuje na Warszawskim Festiwalu Filmowym Film, LIFESTYLE - Uznany przez magazyn Forbes za jednego z ?15 młodych zmieniających oblicze Afryki? ? angolski reżyser Coréon Dú ? będzie gościem światowej premiery swojego najnowszego filmu dokumentalnego ?Bangaologią ? nauka o stylu?.
Hashtagi: #Film #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Film   #LIFESTYLE