Aktualności Film LIFESTYLE

72. rocznica Powstania Warszawskiego ? pokazy filmowe w CBF ?Nowy Świat?!

Data publikacji: 2016-07-28
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: 72. rocznica Powstania Warszawskiego ? pokazy filmowe w CBF ?Nowy Świat?!
Kategoria: Film, LIFESTYLE

Centrum Bankowo-Finansowe ?Nowy Świat? S.A. zaprasza na wyjątkowe pokazy filmowe z okazji 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

72. rocznica Powstania Warszawskiego ? pokazy filmowe w CBF ?Nowy Świat?! Film, LIFESTYLE - Centrum Bankowo-Finansowe ?Nowy Świat? S.A. zaprasza na wyjątkowe pokazy filmowe z okazji 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Centrum Bankowo-Finansowe ?Nowy Świat? S.A. zaprasza na wyjątkowe pokazy filmowe z okazji 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Już w najbliższy poniedziałek, 1 sierpnia br., na terenie kompleksu odbędą się projekcje dwóch filmów ? ?Powstanie Warszawskie? i ?Miasto 44?. Organizatorzy przygotowali seanse zarówno w przestrzeniach Kina KC, jak i na charakterystycznym dziedzińcu kompleksu przy ul. Nowy Świat 6/12. Początek pierwszego z nich zaplanowano na godz. 19:00.

Pierwszą produkcją, która zostanie zaprezentowana osobom zgromadzonym w Centrum Bankowo-Finansowym ?Nowy Świat?, będzie film fabularny ?Powstanie Warszawskie?, przedstawiający autentyczne wydarzenia z 1944 r. Został on zmontowany w całości z ręcznie i komputerowo koloryzowanych kronik filmowych z sierpnia 1944 i wyprodukowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Projekcja tego obrazu rozpocznie się o godz. 19:00 w Kinie KC (wejście A, poziom -1).

Dla wszystkich gości, organizatorzy przygotowali również unikatowy, plenerowy pokaz głośnego filmu w reżyserii Jana Komasy ?Miasto 44?. Opowiada on historię młodego chłopaka, Stefana Zawadzkiego, który po śmierci ojca postanawia dołączyć do Powstania. Widzowie obserwują losy bohatera i jego przyjaciół, którzy dołączyli do zgrupowania ?Radosław? i wyruszyli z Woli, przechodząc przez całe miasto aż na Czerniaków. Projekcja filmu odbędzie się w specjalnie zaaranżowanym kinie letnim na dziedzińcu Centrum Bankowo-Finansowego ?Nowy Świat?. Początek pokazu o godz. 21:00 na dziedzińcu CBF.

Wstęp na pokazy jest bezpłatny.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
72. rocznica Powstania Warszawskiego ? pokazy filmowe w CBF ?Nowy Świat?! Film, LIFESTYLE - Centrum Bankowo-Finansowe ?Nowy Świat? S.A. zaprasza na wyjątkowe pokazy filmowe z okazji 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Hashtagi: #Film #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy