600 m2 kosmicznych atrakcji już od 5 sierpnia w Łodzi!

W piątek, 5 sierpnia 2011 r. w Centrum Handlowym Tulipan rusza spektakularny road – show edukacyjny “Planetarium”. W ramach tego bezpłatnego projektu, będzie można odbyć podróż w czasie i przestrzeni kosmicznej, poznać starożytną i współczesną astronomię oraz znaleźć się w centrum galaktyki.

Wystawa “Planetarium” otwarta będzie w Centrum Handlowym Tulipan w Łodzi od 5 do 25 sierpnia (z wyjątkiem 15.08.2011), 7 dni w tygodniu, od godz. 11.00 do 19.00. Przez 3 tygodnie, całkowicie bezpłatnie, mieszkańcy Łodzi będą mogli zgłębiać tu wiedzę na temat Wszechświata i Kosmosu. Road – show “Planetarium” to jeden z niewielu projektów w Polsce, który wykorzystuje zaawansowany technologicznie sprzęt, aby poprzez emocje popularyzować naukę.

Główną atrakcją “Planetarium” będzie wysoki na 6 metrów namiot sferyczny, gdzie kosmicznych wrażeń dostarczą widzom specjalnie przygotowane filmy prezentowane po raz pierwszy w Polsce. Odbędzie się tu łódzka premiera produkcji wyreżyserowanej przez Thomasa Lucasa pt.: “Black Holes: the Other Side of Infinity”. Film w bardzo sugestywny i zapierający dech w piersiach sposób pokazuje animację formowania się wszechświata, narodziny i śmierć gwiazd, zderzenia galaktyk, czy też czarne dziury. Codziennie, z myślą o różnych grupach wiekowych, w “Planetarium” wyświetlane będą 4 produkcje, każda poprzedzona ciekawymi pokazami planetaryjnymi prowadzonymi przez wykwalifikowaną kadrę. Najmłodsi, którzy nie będą mogli wziąć udziału w pokazach filmowych otrzymają do dyspozycji kosmiczny baby room m.in. z basenem pełnym piłeczek z rysunkiem mapy Ziemi.
W “Planetarium”, na 600 m2 powierzchni, w otoczeniu unikalnej scenografii zaprezentowane zostaną informacje na temat historii odkryć kosmosu, wiedzy obecnej na temat otaczającego nas Wszechświata jak i możliwych kierunków jego podboju. Strefa “Starożytność” przedstawi ówczesne wierzenia, mity i zaskakująco szeroką wiedzę jaką już przed wiekami posiadano na temat miejsca Ziemi we Wszechświecie. Strefa “Wielkich Odkrywców” zaprezentuje informacje o uczonych, m.in. naszych wielkich rodakach takich jak Mikołaj Kopernik, czy też Jan Heweliusz (właśnie mija 400 rocznica urodzin tego ostatniego). “20 lat odkryć teleskopu Hubble – €™a” to strefa poświęcona budowie i odkryciom dokonanym z użyciem tego urządzenia. Ostatnia strefa – “Przyszłość” poświęcona jest eksploracji przestrzeni kosmicznej.

“Planetarium” to nowatorski, projekt road-show przygotowany przez Wytwórnię Rozrywki we współpracy z prestiżowymi partnerami merytorycznymi, jakimi są: Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, Biblioteka Gdańska, Kopernikański Portal Naukowy, Komitet Obchodów Roku Jana Heweliusza, NASA (Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej Stanów Zjednoczonych), ESA (Europejska Agencja Kosmiczna). Planetarium będzie bezpłatnie dostępne dla odwiedzających na terenie Centrum Handlowego Tulipan.
Właścicielami Centrum Handlowego Tulipan są: spółka celowa Galeria Tulipan Sp. z o.o., część funduszu POERF zarządzanego przez Pradera Europe oraz spółka celowa pod nazwą CH Łódź Sp. z o.o. należąca do GE Capital Real Estate Polish Retail Holdco Sarl.

http://www.pressoffice.pl/kultura,t810978757?more=2121060499

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy