Wiadomości Branżowe

Toruń świętuje w czerwcu!

Koncerty muzyczne, piknik rodzinny na Błoniach Nadwiślańskich, uroczyste odsłonięcie kolejnych “katarzynek” w Piernikowej Alei Gwiazd – podczasŚwięta Miasta –  od 20 do 24 czerwca w Toruniu odbędzie się wiele imprez artystycznych, edukacyjnych i plenerowych.

Najciekawsze zjawiska muzyczne minionych dwunastu miesięcy w czterech kategoriach: wykonawca, płyta, nadzieja, DJ roku poznamy podczas koncertu “Toruńskie Gwiazdy”, który odbędzie się w piątek (20 czerwca) o godzinie 18.00 na Rynku Staromiejskim. Muzyką Toruń będzie rozbrzmiewał także w sobotę (21 czerwca) – od godziny 13.00 do 22.00, w obrębie Starego Miasta, w ramach Święta Muzyki odbędzie się wiele różnorodnych, otwartych dla publiczności koncertów muzycznych. Wykaz punktów muzycznych można znaleźć w –  serwisie internetowym wydarzenia.

Mocnym punktem programu będzie energetyczny występ “L – €™ombelico del Mondo”, żywiołowej grupy perkusyjnej z Sochaczewa, grającej sambę i rytmy zachodniej Afryki. Podczas Święta Muzyki wystąpią popularne toruńskie zespoły: “Paraliż Band”, “Gribojedow”, “Barowe Żywioły” –   – €” zapowiada Paweł Kossakowski z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Bardzo ciekawie zapowiada się także sobotni piknik rodzinny na Błoniach Nadwiślańskich, podczas którego wystąpi zespół “Strachy na Lachy”. Tego samego dnia o godzinie 20.00 rozpoczną się regaty ósemek wioślarskich ze sternikiem o puchar Prezydenta Miasta Torunia. Bardzo ciekawie zapowiada się także II Toruńska Noc Muzealna, która rozpocznie się w sobotę o godzinie 18.00.

Tradycyjnie w czerwcu podczas obchodów Święta Miasta odsłaniane są mosiężne tabliczki z autografami w kształcie toruńskich pierników “katarzynek”, które są umieszczane w granitowych płytach chodnika przed Dworem Artusa na Rynku Staromiejskim, tworząc Piernikową Aleję Gwiazd. Odsłanianie “katarzynek” zawsze ma charakter widowiskowej gali.

Tegoroczni laureaci Piernikowej Alei Gwiazd – popularna aktorka Katarzyna Żak i zespół muzyczny “Kobranocka” – dołączą do znanych torunian uhonorowanych tym wyróżnieniem, między innymi Grażyny Szapołowskiej, Małgorzaty Kożuchowskiej i Bogusława Lindy –   – €” mówi Przemysław Draheim z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Piernikową Aleję Gwiazd poprzedzi recital Katarzyny Żak, który odbędzie się o godzinie 17.30 w Dworze Artusa. Drugi z laureatów – zespół “Kobranocka” wystąpi po uroczystym odsłonięciu “katarzynek”. Koncert zespołu na Rynku Staromiejskim planowany jest o godzinie 21.30.

Podczas ostatniego dnia Święta Miasta, we wtorek 24 czerwca o godzinie 20.00 na Rynku Staromiejskim odbędzie się inauguracja XVIII Międzynarodowego Festiwalu “Europa – Toruń. Muzyka i Architektura”. Koncert zabrzmi pod batutą jednej z najbardziej rozpoznawalnych osobowości świata muzycznego – maestro Macieja Niesiołowskiego.

Z pełnym programem Święta Miasta można zapoznać się w serwisie –  www.kulturalnelato.pl.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Toruńska Agenda Kulturalna. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy