Wiadomości Branżowe

,,Kolor niech żyje” czyli niestandardowa kampania Samsung GALAXY Tab S

,,Kolor niech żyje” to główne hasło kampanii promującej najnowszy model tabletu firmy Samsung GALAXY Tab S – urządzenia oferującego wyjątkowo szeroki zakres nasyconych i wyraźnych kolorów. Kampania obejmuje swoim zasięgiem zarówno telewizję, Internet jak i działania niestandardowe.

Głównym celem kampanii wspierającej model GALAXY Tab S jest komunikowanie innowacyjnych rozwiązań i funkcji, które zastosowano w najnowszym modelu tabletu Samsung. Wśród nich znajduje się przede wszystkim wyświetlacz Super AMOLED, zapewniający najwyższą jakość wyświetlanych obrazów i niezwykle dokładne odwzorowanie kolorów. Innymi cechami promowanymi w trakcie trwania kampanii jest wielozadaniowość tabletu, gwarantowana przez funkcję Multi Window, wbudowany czytnik linii papilarnych oraz nowoczesny design.

Kampania rozpoczęła się na początku lipca specjalnym konkursem, w którym zadaniem uczestników było zaprojektowanie grafiki stanowiącej interpretację hasła ,,Kolor niech żyje”. Przez cały czas trwania akcji zgłoszonych zostało prawie 300 prac. Zwycięski projekt doczekał się realizacji w formie muralu przy ulicy Polnej w Warszawie. Malowaniu muralu na ścianie przy stacji Metra Politechnika towarzyszyło dodatkowe wydarzenie – augmented reality, czyli multimedialny pokaz łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. Pokazy odbywają się do 29 sierpnia.

Od połowy lipca trwa także kampania w największych stacjach telewizyjnych (Polsat, TVN) z wykorzystaniem narzędzi takich jak 15-sekunowe bumpery przed wieczornym wydaniem Wydarzeń i Prognozy pogody, spoty reklamowe oraz sponsoring pasma Superkino w TVN. –   Dodatkowo, widzowie sieci Cinema City mają okazję oglądać specjalnie przygotowane spoty kinowe promujące Samsung GALAXY Tab S. W ramach działań Online zaplanowano także internetową kampanię podzieloną na 5 odsłon. Każda z nich poświęcona będzie innej zalecie tebletu.

Elementy kampanii ,,Kolor niech żyje” widoczne są również w przestrzeni publicznej – billboardy nawiązujące do głównego motywu oglądać można już na Lotnisku Chopina w Warszawie, a 22 sierpnia specjalna zewnętrzna reklama zawisła przy CH Złote Tarasy.

Warto także wspomnieć, że GALAXY Tab S ogłoszony został niedawno oficjalnym tabletem Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, które rozgrywać się będą na polskich boiskach w sierpniu i wrześniu 2014 roku.

Jakie kolejne projekty przewiduje technologiczny producent? Wśród działań zaplanowanych na najbliższy czas wymienić można współpracę z liniami lotniczymi LOT, w ramach której powstanie specjalna aplikacja mobilna, a pasażerowie będą mieli szansę odbyć podróż kolorowym samolotem, pokrytym grafiką nawiązującą do motywu kampanii. Inną niestandardową akcją zapowiedzianą przez Samsung jest podświetlenie ulicy w jednym z polskich miast. Wszystkie działania pod hasłem ,,Kolor niech żyje!” podkreślać mają unikalną cechę Tab S – jakość obrazu ocierającą się o rzeczywistość.

Mural zaprojektowany został przez Good Looking Studio, kreację przygotowała agencja Leo Burnett, za zakup mediów odpowiedzialny był Starcom, działania Public Relations prowadzi Havas PR Warsaw.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy